top of page

GİZLİLİK POLİTİKASI

 

Sürüm: 15 Nisan 2020
Son Değişiklik Tarihi: 15 Nisan 2020

 

Bond Game Studio insanlara keyifli vakit geçirmeleri amacıyla web,vr ve mobil cihazlar için sosyal oyunlar üretip, yayınlamaktadır. Bu doğrultuda çalışırken oyuncularımızdan belirli bilgileri topluyor ve kullanıyoruz. Oyuncularımızın bilgilerini kullanımımız ve gizliliklerine gösterdiğimiz özen bizim için çok önemlidir.

 

Aşağıda tanımlanan Gizlilik Politikası, hizmetlerimizi kullandığınız zaman geçerlidir. Bond Game Studio’nun hizmetlerini kullanmadan önce Gizlilik Politikamızı dikkatlice okumanızı öneririz. Gizlilik politikamızda hizmetlerimizi size sağlarken ne türden bilgileri topladığımız, bunları nasıl topladığımız, sakladığımız, kullandığımız, ifşa edip ve işlediğimiz açıklanmaktadır. Gizlilik politikamız bir sözleşme değildir ve herhangi bir yasal hak veya yükümlülük doğurmamaktadır.

 

Gizlilik Politikamız veya oyunlarımız hakkındaki sorularınız, görüşleriniz için bize privacy@bondgamestudio.com adresine e-posta göndererek ulaşabilirsiniz.

 

 

1.Giriş

 

Bond Game Studio, web,VR ve mobil cihazlar için çeşitli çevrimiçi sosyal oyunlar üretir ve yayınlar. İşbu Gizlilik Politikasındaki ‘Bond Game Studio’, ‘Bond Digital’, ‘biz’ ‘bizim’, veya ‘bize’ ifadeleri Bond Digital Anonim Şirketi ve bununla sınırlı kalmayıp Bond Digital Anonim Şirketi’nin ortak sahibi olduğu diğer kurumsal firmalar (‘İştirakçi Firmalar’) anlamına gelmektedir.

 

Gizlilik Politikamız, oyunlarımız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz, içeriklerimiz, Thebonddigital.com/bondgamestudio.com ve/veya Bond Digital/Bond Game Studio tarafından işletilen diğer alan adları veya websiteler ve Google Play, App Store, Facebook, Facebook Gameroom, Windows Store, Amazon başta olmak üzere uygulama mağazaları ve erişime açık tüm internet siteleri üzerinden kullanıma sunulan uygulamalar, oyunlar, forumlar ve oyunlarla bağlantılı hizmetlerin hepsini ifade eden ‘Hizmetlerimizi’ kullandığınızda geçerlidir.

 

‘Siz’,’Sizler’ ve ‘Kullanıcılar’; Bond Game Studio’nun Hizmetlerinden faydalanan kişilerin hepsini ifade eder.

 

Veri koruma kanunları amacına binaen Bond Dijital A.Ş sizin kişisel bilgilerinizin "veri denetçisi”dir. Avrupa Birliği (AB) ve Avrupa Ekonomik Alanı’ndaki (EEA) ülkeler ile Birleşik Krallık (UK) ve İsviçre’den bu Gizlilik Politikasında hep birlikte "Avrupa Ülkeleri" olarak bahsedilecektir.

 

 

 

Hizmetlerimiz’e erişim sağladığınızda, Hizmetler’i ziyaret ettiğinizde veya cihazınıza indirdiğinizde/yüklediğinizde/kurduğunuzda, kullandığınızda, faydalandığınızda işbu Gizlilik Politika’sını ve Hizmet Koşulları’nı kabul etmiş olursunuz ve Hizmetler aracılığı ile sahip olunan tüm bilgi ve belgelerin işbu belge dahilinde kullanılmasında/işlenmesinde/ saklanmasında sakınca olmadığını açıkça kabul ve beyan etmiş olursunuz.

 

Bond Game Studio’nun üçüncü kişilerin eylemlerinden, internet sitelerin içeriğinden, söz konusu üçüncü kişilere sağladığınız bilgilerin ya da üçüncü kişilerin sunduğu hizmetlerin kullanımından sorumlu olmadığını belirtiriz.

 

Gizlilik Politikamız, size hizmet sağlarken kişisel bilgilerinizi nasıl topladığımızı, depoladığımızı, kullandığımızı, ifşa ettiğimizi ve herhangi bir şekilde işlediğimizi, bunların yanı sıra bilgilerinizle alakalı haklarınız ve tercihlerinizi tanımlamaktadır. 

 

Bond Game Studio’nun, bilgilerinizi işbu Gizlilik Politikası’nda tanımlanan yollarla toplanmasını, saklanmasını, kullanılmasını veya paylaşılmasını istemiyorsanız, Bond Game Studio’nun oyunlarını oynamayabilir veya Bond Game Studio’nun hizmetlerini kullanmayabilirsiniz.

 

 

2. Topladığımız Bilgiler ve Bilgileri Nasıl Topluyoruz

 

Hesabınızı veya bir oyuncu profili oluşturduğunuz sırada temin ettiklerimiz dahil olmak üzere her tür bilgiyi toplayıp depoluyoruz.

 

Bizimle Doğrudan Paylaştığınız Sizinle İlgili Bilgiler

 

Hizmetlerimizi kullandığınızda, bize doğrudan bilgi verebilirsiniz (hesabınızı açarken olduğu gibi), biz de bu bilgileri sistemlerimizde tutar, işbu Gizlilik Politikası’nda tanımlanan amaçlar doğrultusunda kullanırız.

 

Bazı oyunlarımız veya Hizmetlerimizin bazı bölümleri, bize aşağıdaki gibi bilgiler vermeniz istenen, daha geleneksel kayıt veya hesap kurulum süreçlerine sahip olabilir:

 

 • Adınız ve Soyadınız

 • Kullanıcı Adınız

 • Cinsiyetiniz

 • Yaşınız ve Doğum Tarihiniz

 • E-posta Adresiniz

 • Bir Şifre: ve/veya

 • Sizin kim olduğunuzu belirleyebilmemizi veya hizmetlerimizi sunmamızı veya iyileştirmemizi sağlayan diğer bilgiler

 

Aynı zamanda diğer Bond Game Studio oyuncularının görebileceği bir oyuncu profili oluşturmanıza izin verebiliriz. Oyuncu profiliniz şu bilgileri içerebilir:

 

 • Profil Fotoğrafınız

 • Adınız ve Soyadınız

 • Oyun Kullanıcı Adınız

 • Cinsiyetiniz

 • Biyografik Bilgileriniz (Yaşınız veya yaş aralığınız gibi)

 • Yaklaşık Fiziki Konum Bilginiz

 • Farklı Sosyal Ağlardaki Profillerinize Bağlantılar

 • Oynadığınız Oyunlarla İlgili Ayrıntılar; ve/veya

 • Bond Game Studio tarafından oluşturulan ve oyun hesabınızın tanımlanmasında kullanılan bir Bond Game Studio oyuncu kimliği (Bondgamestudio.com’da, Bond Game Studio oyuncu kimliğiniz profil sayfanızın URL’sinde belirecektir)

 

Bize cep telefon numaranızı verirseniz (SMS mesaj hizmeti için olması da dahil) aynı zamanda bu numarayı da toplayacak ve depolayacağız.

 

Üçüncü Taraflar’dan Edinilen Bilgiler

 

Hizmetlerimize herhangi bir sosyal ağ yolu ile ve/veya üçüncü taraflar aracılığı ile bağlanmanız, faydalanmanız, erişim sağlamanız halinde, Bond Game Studio, Üçüncü Taraflar’dan sizlerin ve bahsi geçen Üçüncü Taraflar’ın izin verdiği ölçüde bilgilerinize ulaşabilir, toplayabilir, kaydedebilir. Aynı şekilde, Bond Game Studio bu üçüncü taraflar ile bazı bilgilerinizi paylaşabilir. Bu gibi durumlarda bu Üçüncü Tarafların Gizlilik Politikalarını da okumanız gerekir. Alacağımız bilgiler, oynamakta olduğunuz Bond Game Studio oyununa, Üçüncü Taraf uygulamasına, gizlilik ayarlarınıza ve eğer varsa arkadaşlarınızın bahis konusu Üçüncü Taraf uygulamasındaki gizlilik ayarlarına bağlıdır.

 

Üçüncü Taraflardan alabileceğimiz bilgiler:

 

 • Ad ve Soyad bilginiz

 • Profil Fotoğrafınız veya URL’leri

 • Herkese Açık Bilgileriniz (Facebook kimlik numarası gibi)

 • Arkadaşlarınızın Herkese Açık Bilgileri (Arkadaşlarınızın kullanıcı kimlik numaraları)

 • E-posta Adresiniz

 • Üçüncü Taraflarda Tanımlı Konum ve/veya Lokasyon Bilgileriniz

 • Cinsiyetiniz

 • Doğum Gününüz ve Yaşınız

 • Bağlı Üçüncü Tarafı uygulaması üzerinde veya bu uygulama kanalı üzerinde gerçekleştirdiğiniz faaliyetlere dair bilgiler

 • Siz veya Üçüncü Tarafların Bond Game Studio ile paylaştığı diğer tüm bilgiler

 

Üçüncü taraf uygulamasının bizimle hangi bilgileri paylaştığından emin olmadığınız takdirde, lütfen söz konusu tarafın gizlilik uygulamalarıyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için üçüncü taraf uygulamasına gidin.

 

Kişileriniz Hakkında Bilgiler

 

Kişileriniz ile ilgili bize vereceğiniz bilgileri toplayacağız, ama önce onların iznini aldığınızdan emin olmalısınız.

 

Rehberinizdeki kişileri iç aktarma veya onları elle girme imkanı verebiliriz; böylece kişilerinize Bond Game Studio Hizmetlerini kullanarak erişebilirsiniz ve onları oyunlarınıza ya da Hizmetlerimizin diğer bölümlerine davet etme şansınız olur.  Rehberinizdeki kişilerin bilgilerini toplama ve paylaşma işleminizin, ilgili yasalara uygun olmasını sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu durum, rehberinizdeki kişilerin, iletişim bilgilerini bize vermeden önce onların iznini almanızı gerektirebilir. Ayrıca, kendi kişilerini içe aktaran veya giren diğer Bond Game Studio kullanıcılarından da sizin bilgilerinizi alabiliriz. Bu kişi bilgilerini, sizin ve kişilerinizin Hizmetlerimizde iletişim kurabilmenizi kolaylaştırmak için kullanabilir ve saklayabiliriz. Tarafımızda saklanan kişilerinizi kaldırmak isterseniz, Hizmette verilen tüm talimatları uygulayarak bu bilgileri sistemlerimizden kaldırmamızı talep edin ya da bize e-posta ile ulaşın (https.//privacy.bondgamestudio.com adresinden bizimle iletişime geçin)

Rehberinize erişebilmemiz için bir şifre girmeniz gerekiyorsa söz konusu şifreyi sistemimizde saklamayız.

 

Hizmetlerimizi Kullanarak Ürettiğiniz Bilgiler

Hizmetlerimizi kullandığınızda, oyunlarımızı ne zaman ve ne kadar süre oynadığınız, oyun özellikleri ve sizinle etkileşim içerisindeki diğer oyuncular, gerçekleştirdiğiniz satın almalar, yaptığınız ilerleme ve başarılı olduğunuz seviyeler ile diğer oyun oynama faaliyetleri gibi Hizmetlerimizi kullanma ve Hizmetlerimizle etkileşim kurma yollarınıza dair bilgileri toplayacağız.

Bond Game Studio Hizmetlerinde size diğer oyuncular ile iletişim kurma veya bilgi paylaşma imkanı sunan iletişim özelliklerini kullanmayı seçerseniz, iletilen veya paylaşılan unsurlara dair bilgileri toplayacağız. Söz konusu unsurlar şunları içermektedir:

 • Oyuncu forumlarına ve mesaj panolarına katılımınız;

 • Diğer oyuncuların profil veya oyun panolarında bıraktığınız, herkese açık paylaşımlar veya yorumlar;

 • Diğer oyunculara ister doğrudan bizim web sitelerimiz üzerinden, ister oyun içi mekanizmalar vasıtasıyla ilettiğiniz ve herkese açık olmayan mesajlarınız veya davetleriniz;

 • Diğer oyuncularla yaptığınız sohbetler (anlık mesaj, canlı sohbet veya video yoluyla yapılanların tümü); ve/veya

 • Paylaştığınız fotoğraflarınız, çizimleriniz veya kullanıcı tarafından üretilen diğer içerikler.

Oyuncularımızın güvenliğini ve rahatlığını korumak; Hizmetlerimizle bağlantılı olarak Bond Game Studio’nun haklarını ve mülkiyetini korumak; araştırmalar gerçekleştirmek, Hizmetlerimizi ve oyuncularımızın deneyimlerini, istatistiklerin kullanımı aracılığıyla olan deneyimleri de dahil olmak üzere işletmek, iyileştirmek, kişiselleştirmek ve optimize etmek ve reklamları yönetmek ve sunmak için Bond Game Studio sunucularındaki bu iletişimlerin, yorumların, fotoğrafların, çizimlerin ve kullanıcılar tarafından üretilen diğer içeriklerin arşivlerine gerçek zamanlı olarak erişebilir, bunları kaydedebilir ve/veya saklayabiliriz. Kanunların gerektirdiği durumlarda sizden bunun için muvafakat isteyeceğiz.

Ödeme Bilgileri

Bond Game Studio Hizmetlerinin içerisinde faydalanmak üzere Dijital/Sanal kalemler (Üyelik çeşitleri, Çipler) satın alabilirsiniz. Oyun içi sanal para birimini veya sanal öğelerini, üyelik gibi satın alma durumunuz olduğununda üçüncü şahıs ödeme işlemcimiz, ödemeyi gerçekleştirebilmek için fatura ve finans bilgilerini toplar. Bu bilgiler posta adresi, e-posta adresi ve finansal bilgileri içerir. Bond Game Studio’nun ödeme işlemcileri kredi kartı numaraları gibi finansal bilgilerinizi Bond Game Studio ile paylaşmamaktadır, ancak sizin adınız, faturalama adresiniz ve satın aldığınız öğeler gibi finansal olmayan bilgilerinizi paylaşabilirler.

Bond Game Studio oyunlarını oynadığınızda veya bağlı üçüncü taraf uygulamaları veya platformları (Facebook, Apple, Google veya Amazon gibi) üzerinden bizim diğer Hizmetlerimizden herhangi birine eriştiğinizde, yapacağınız tüm satın almalar söz konusu üçüncü taraf uygulaması tarafından işlenecektir ve üçüncü taraf uygulamasının hizmet şartları ile gizlilik politikasına tabi olacaktır. Bu tip satın almalar için Bond Game Studio sizin finansal bilgilerinizi almamakta, ancak sizin adınız, yaklaşık fiziki konumunuz veya satın aldığınız öğeler gibi finansal olmayan bilgilerinizi alabilmektedir. Bond Game Studio tarafından alınan bilgiler, oynamakta olduğunuz Bond Game Studio oyununa ve üçüncü taraf uygulamasına bağlıdır. Bond Game Studio’nun Hizmet Şartları ödemeler, faturalama, üçüncü şahıs kredileri ve sanal para birimleriyle ilgili politika ve şartlarımızı açıklamaktadır. Üçüncü şahıs kredi veya para birimleri satın alımlarının da söz konusu üçüncü şahısların hizmet şartları ve gizlilik politikalarına tabi olabileceğini unutmayın.

Müşteri Desteği Yazışmaları

Müşteri Desteği ekibimizden yardım istediğinizde, onlara vermiş olduğunuz iletişim bilgilerini (genellikle adınız ve e-posta adresiniz), oynadığınız oyun veya Hizmetlerimizdeki faaliyetinizle ilgili bilgileri ve Bond Game Studio oyuncu ve/veya sosyal ağ kimlik numaranızı toplarız ve saklarız. Ayrıca Müşteri Hizmetleri ekibimizle yaptığınız tüm görüşmeler ve bu görüşmelerde verilen her tür ilave bilgi, destek sunabilmek ve Hizmetleri iyileştirebilmek amacı ile saklanacaktır.

Çerezler ve Diğer Otomatik Bilgi Toplama Yolları

 

Cihazınız ve çerez kullanımı da dâhil, Hizmetlerimizi kullanımınızla ilgili bilgi toplayacağız. Çerez Bildirimimizde çerezleri nasıl kontrol edeceğiniz veya çerez kullanımından çıkış yapacağınız hakkında bilgi alabilirsiniz

Çerez Bildirimimiz’de ayrıntılı olarak tanımlandığı üzere, çerezleri ve diğer benzer teknolojileri (örneğin; işaretleyiciler, piksel etiketleri, açık gif’ler ve cihaz tanımlayıcılar) sizi ve/veya cihazınızı/cihazlarınızı açıkken, kapalıyken ve farklı Hizmetler ve cihazlar arasında dolaşırken tanıyabilmek amacıyla kullanıyoruz. Aynı zamanda Çerez Bildirimimizde tanımlandığı üzere başkalarının da çerez ve benzer teknolojiler kullanmasına izin veriyoruz. Çerez Bildirimimizde tanımlandığı üzere üçüncü taraf reklamları için başkalarının sitelerindeki davranışlarınızın izlenmesine yarayan çerezler ve benzer teknolojileri kontrol edebilir veya bunlardan vazgeçebilirsiniz.

Tarafımızca ve hizmet sağlayıcılarımız ve iş ortaklarımız tarafından aşağıdakiler dâhil belli başlı teknik bilgileri toplamak ve analiz etmek için çerezler ve diğer benzer teknolojiler kullanılır:

 • IP adresi;

 • Kullandığınız bilgisayar veya mobil cihazın türü;

 • Platform türü (Apple iOS veya Android gibi);

 • İşletim sisteminizin sürümü;

 • MAC Adresi, Apple Reklam Tanımlayıcısı (IDFA) ve/veya Android Reklam Kimliği (AAID) gibi mobil cihazınızın tanımlayıcıları;

 • Uygulama performansı ve hata ayıklama bilgileri;

 • Tarayıcınızın türü ve dili;

 • Yönlendiren sayfalar ve çıkış sayfaları, ve URL’Leri;

 • Bir uygulama özelliğindeki veya web sayfasındaki tık sayısı;

 • Bir uygulama özelliğinde veya web sayfasında geçirilen zaman;

 • Alan adları;

 • Giriş sayfaları;

 • Görüntülenen sayfalar ve bu sayfaların sırası; ve/veya

 • Oyunun durumu ve Hizmetlerimizdeki aktivitenin tarih ve saati.

Bazı durumlarda yukarıdaki bilgileri sosyal ağ kimliğiniz veya Bond Game Studio kullanıcı kimliğiniz ile birlikte toplarız.

Bond Game Studio oyunlarını mobil bir cihazdan oynuyorsanız cihaz tanımlayıcılarınıza (yukarıda tanımlanmıştır) ek olarak şu bilgileri toplayabiliriz:

 • Cihazınızla ilişkilendirdiğiniz isim;

 • Ülkeniz;

 • Telefon numaranız (eğer verirseniz);

 • Coğrafi konumunuz (izniniz ile);

 • Mobil kişileriniz (Kişileriniz Hakkında Bilgilerde ayrıntılı olarak tanımlandığı şekliyle ve izninizle); ve/veya

 • Bond Game Studio oyunları ve mobil cihazınızdaki diğer üçüncü şahıs uygulamaları ile ilgili bilgiler.

Cihazınızdaki gizlilik tercihlerini ayarlamak istiyorsanız lütfen bkz. Bilgilerinize Nasıl Erişebilir, Güncelleyebilir ve Yönetebilirsiniz. 

Diğer Kaynaklar      

Üçüncü Şahıs bilgi sağlayıcıları gibi diğer kaynaklardan, Hizmetler ile ilişkili olarak herkesin erişim sağlayabileceği bloglar ve bilgi paylaşım alanlarında veya Hizmetler içerisindeki açık sohbet alanlarında, yapacağınız tüm paylaşımlardan sizinle ilgili bilgi toplayabilir veya alabiliriz. Bu bilgileri, sizin ve arkadaşlarınızın iletişim kurmasına yardımcı olmak veya ilgi alanlarınıza daha uygun reklam göstermek için bize doğrudan vermiş olduğunuz bilgilerle birlikte kullanabiliriz.

3. Topladığımız Bilgileri Nasıl Kullanıyoruz ve Bu Bilgileri İşlemekle ilgili Yasal Dayanağımız

Bilgilerinizi, sizinle imzaladığımız sözleşmemizi ifa etmek için, meşru menfaatlerimiz için, yasal yükümlülüklerimize uymak için, Bond Game Studio’nun haklarını tesis etmek, kullanmak ve korumak için veya diğer şekillerde sizin muvafakatinizi alarak birçok yasal dayanağa göre kullanıyoruz.

Topladığımız ve sakladığımız bilgilerin temel kullanım amacı, size bizlerden talep ettiğiniz Hizmetleri sağlamak ve oyun deneyiminizi iyileştirmektir, ancak başka kullanım alanları da vardır. Bilgileri toplama ve saklama amaçlarımız arasında şunlar bulunmaktadır:

 

 • Hizmetlerimizi ve oyuncularımızın deneyimlerini geliştirmek ve optimize etmek;

 • Oyun hesaplarınızı oluşturmak ve sizin oyunlarımızı oynamanıza izin vermek;

 • Diğer Bond Game Studio oyuncularıyla iletişimlerinizi tanımlamak ve öneride bulunmak ve Hizmetlerimizi size göre kişiselleştirmek;

 • Sizinle oyun içi güncellemeler, yeni Hizmetler ve ilgilenebileceğinizi düşündüğümüz tanıtım teklifleri de dâhil, kullanmakta olduğunuz Hizmetlerimiz hakkında iletişim kurmak;

 • Oyuncuların birbirleriyle iletişim kurabilmelerini sağlamak;

 • Teknik destek sağlamak ve oyuncu sorularına yanıt vermek;

 • Oyuncularımızın güvenliğini ve rahatlığını korumak;

 • Hizmetlerimizle ilgili olarak Bond Game Studio’nun haklarını ve mülkiyetini korumak;

 • Dolandırıcılığı veya potansiyel olarak yasa dışı faaliyetleri engellemek ve Hizmet Şartlarımızı uygulamak;

 • İçeriksel ve davranışsal reklamları yönetmek ve iletmek;

 • Tarafımızca veya ticari ortaklarımız tarafından desteklenen veya yönetilen ödüller, anketler, çekilişler, yarışmalar veya diğer promosyon faaliyetleri ya da etkinlikleri idare etmek;

 • Yasal yükümlülüklerimizi gerçekleştirmek, sizinle veya diğer oyuncularla aramızda yaşanabilecek anlaşmazlıkları çözümlemek ve üçüncü şahıslarla aramızdaki anlaşmaları uygulamak; ve/veya

 • Araştırma yapmak.

 

Avrupa Ülkelerinde bulunuyorsanız (yukarıda Bölüm 1’de tanımlanmıştır) yukarda tanımlanan bilgileri toplama ve kullanma konusundaki yasal dayanağımız bu bilgilerin hangi bilgiler olduğuna ve bunları hangi bağlamda topladığımıza bağlıdır.

Ancak, normal olarak bilgileri sizlerden yalnızca sizinle imzaladığımız sözleşmemizi (diğer bir ifadeyle, Hizmet Şartlarımızı) ifa etme ihtiyacı söz konusu olduğunda, bilgilerin işlenmesi meşru menfaatlerimiz dâhilinde olduğunda (sizin menfaat veya haklarınız tarafından iptal edilmediği müddetçe) veya başka şekillerde muvafakatinizi aldığımız takdirde topluyoruz.

Bazı durumlarda, bizim de aynı zamanda sizlerden bilgi toplamak konusunda yasal yükümlülüklerimiz veya bilgilerinizi toplama ihtiyacımız ya da diğer durumlarda sizin veya başka bir kişinin (örneğin, diğer bir oyuncu) hayati önem taşıyan menfaatlerini korumak adına kişisel bilgilerinize ihtiyacımız da söz konusu olabilmektedir.

Yasal bir gerekliliği yerine getirmek veya sizinle bir sözleşme yapmak için bilgi vermenizi talep etmemiz durumunda bu, normal koşullarda, sizden bilgilerinizi istediğimiz bağlamdan anlaşılır olacaktır (örneğin, Hizmetlerimize erişmek için sizden kullanıcı adınızı vermenizi talep ettiğimizde, bu Hizmet Şartlarımız uyarınca sizin için bir hesap oluşturmak amacı taşıyacaktır) ve bunun böyle olmadığı koşullarda, size ilgili zaman diliminde bir açıklama yapacağız. Ayrıca bilgi vermenin zorunlu olup olmadığı konusuna da açıklık getireceğiz.

Benzer şekilde bilgilerinizi yukarıda bahsi geçmeyen meşru menfaatlere (veya herhangi bir üçüncü tarafın meşru menfaatlerine) dayanarak toplamamız ve kullanmamız durumunda, bahis konusu meşru menfaatlerin ne olduğu (örneğin, hizmetlerimizin ve pazarlama faaliyetlerinin kişiselleştirilmesi gibi) size ilgili zaman diliminde açıklanacaktır.

Kişisel bilgilerinizi toplamamız ve kullanmamızın yasal dayanağı ile ilgili başka sorularınız varsa veya daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız lütfen bize (support@thebonddigital.com) e-posta aracılığı ile ulaşınız.

 

4. Bilgileri Nasıl Paylaşıyoruz

Aşağıdaki durumlarda kişisel bilgileriniz de dâhil, bilgilerinizi üçüncü şahıslarla paylaşabilir veya üçüncü şahısların Hizmetlerimizden bu bilgileri almalarına izin verebiliriz:

Arkadaşlar ve Diğer Bond Game Studio Oyuncuları

Bond Game Studio’nun oyunları ve Hizmetleri diğer oyuncularla iletişim kurmanızı destekler ve genellikle bunu teşvik eder. Bond Game Studio oyunlarının çoğunda eğer bir sosyal ağ kanalı ile veya bir sosyal ağa bağlanarak oyun oynuyorsanız (örneğin, Facebook) bir Bond Game Studio oyunu oynayan sosyal ağdaki arkadaşlarınız sizin adınızı, resminizi, oyuncu profilinizi (yukarıda Bizimle Doğrudan Paylaştığınız Sizinle İlgili Bilgiler adı altında tanımlanan bilgileri içerebilir) ve oyun için faaliyetlerinizin tanımını (oynamış olduğunuz tüm Bond Game Studio oyunları dâhil) göreceklerdir.

Buna ilaveten birçok Bond Game Studio oyununda bunların sosyal ağ arkadaşlarınız olup olmamasına bakılmaksızın diğer oyuncular sizin oyuncu profilinizi (yukarıda tanımlanan şekilde) görebilecekler; oyun içi faaliyetlerinizin tanımlarını görüntüleyebilecekler; Hizmetler dâhilinde sizinle iletişim kurabilecekler ve size Hizmetlerimiz veya ilgili sosyal ağ vasıtasıyla oyun oynama istekleri veya arkadaşlık istekleri gönderebileceklerdir. Örneğin Çılgın Okey’de, bir masada oyun oynamakta iken aynı masadaki tüm diğer oyuncular sizin oyuncu profilinizi görebilir ve size oyun içi bir sohbet mesajı gönderebilir.

Grup Şirketlerimizle

Bond Game Studio grubunun bu Gizlilik Politikasında belirtilen amaçları gerçekleştirmesini sağlamak amacıyla kişisel bilgilerinizi Bond Game Studio grup şirketleriyle paylaşabiliriz.

Davranışsal Reklamlar ve İstatistikler Dahil Üçüncü Şahıs Reklamları

Bazı oyunlarımızı, oyun özelliklerimizi ve diğer Hizmetlerimizi ücretsiz olarak sunma imkanından faydalanmak için reklamları kullanıyoruz. Bu reklamlar sınırlama olmaksızın oyun panolarında veya Hizmetlerin kendisinde, hareketler veya oyunlar arasında tam ekran olarak yer alan reklamlar şeklinde gösterilen veya üçüncü taraf reklam verenlerin, bir reklamı izleme veya bir görevi tamamlama (örneğin, reklam verenlerin birinde bir hesap açmak, bir anketi tamamlamak ya da belirli bir oyun seviyesini tamamlamak) karşılığında sanal para birimi ya da diğer oyun içi öğeleri temin etmek üzere oyunculara tekliflerinin yer aldığı bir "teklif duvarı" aracılığıyla gösterilen afiş reklamları içerebilir. Teklif duvarları üçüncü taraf teklif duvarı sağlayıcıları tarafından barındırılmakta olup burada verilen teklifler Bond Game Studio tarafından değil üçüncü taraf reklam verenler tarafından sunulmaktadır.

Sizi doğrudan tanımlayan kişisel bilgilerinizi, sizin onayınız olmadığı müddetçe, doğrudan pazarlama amaçlarına yönelik üçüncü şahıs reklam verenlerle aktif bir şekilde paylaşmıyoruz.

Reklam verenlerin, reklam ağlarının ve teklif duvarı sağlayıcılarının size ilgi alanlarınıza daha uygun reklamlar sunmasına imkan tanımak için, Hizmetlerimizi kullandığınızda biz aşağıdaki türde bilgileri toplayıp bu kişilerle paylaşabiliriz ya da onlar bu bilgileri toplayabilirler:

 • Performans verileri (bir reklamın aldığı toplam tıklanma sayısı gibi);

 • Belli başlı teknik bilgiler (IP adresi, IDFA gibi daimi olmayan cihaz tanımlayıcısı ve karıştırılmış Android kimliği gibi kimlik tanımlayıcı özelliği alınmış daimi cihaz tanımlayıcısı);

 • Sosyal ağ kimliğiniz veya Bond Game Studio oyuncu kimliğiniz gibi eşsiz tanımlayıcılar; ve/veya

 • Oyununuzla ilgili diğer içeriksel bilgiler (seviyeniz ve oturum uzunluğunuz gibi).

 • Size ilgi alanlarınıza uygun reklamları sunmanın yanı sıra toplanan bilgiler aşağıdaki amaçlarla kullanılabilir:

 • Reklamların ne derece etkili olduğunun ölçülmesi;

 • Deneyiminizi kişiselleştirmek amacıyla size daha çok hitap edecek (bu uygulama ilgi odaklı reklam veya davranışsal reklam olarak bilinmektedir) ürün ve hizmetlerin reklamlarını göstererek hedefli reklam sunmak (Hizmetlerimiz açık ve kapalı iken); ve/veya

 • Deneyiminizi geliştirmek amacıyla site trafiğinin ve diğer oyuncu faaliyetlerinin istatistiğini çıkaran web istatistikleri almak.

 

 

Reklam verenler veya reklam ağları bu bilgileri, çerezler ve diğer benzer izleme teknolojilerini kullanarak toplayabilir ve aynı anda tek bir izleme teknolojisi veya birden fazla izleme teknolojisi kullanabilirler.

Bir üçüncü şahıs reklamına veya teklifine tıkladıktan sonra, artık Bond Game Studio’nun kontrol ettiği bir sitede veya uygulamada ya da Bond Game Studio oyunlarını oynadığınız sosyal ağda olmayacağınızı lütfen unutmayın.

Üçüncü şahıslara ait amaca özel uygulama içi reklamları almak istemiyorsanız, lütfen ‘Kişisel Bilgilerinize Nasıl Erişebilir, Güncelleyebilir ve Yönetebilirsiniz’ kısmını inceleyiniz. Çerezlerin ve benzer teknolojilerin kullanımının kontrol edilmesi konusunda daha fazla bilgi için lütfen Çerez Bildirimimiz’e bakınız. Hizmetlerimiz üzerinden reklam veren üçüncü tarafların eylemlerinin, bahis konusu şirketlerin kendi gizlilik politikalarına tabi olduğunu lütfen unutmayınız.

 

 

Emniyet, Güvenlik ve Kanunlara Uygunluk

 

Bilgileriniz ve hem Hizmetlerimizdeki hem de sizinle Bond Game Studio arasındaki tüm çevrimiçi iletişimlerinizin içeriği, Hizmetlerimizi sunmak amacıyla, ihtiyaç olduğu anda erişilebilir durumdadır, takip edilebilir ve aşağıdaki durumlarda ifşa edilebilir:

 

 • Geçerli olan tüm yasa veya yönetmeliklere uymak için;

 • Ulusal güvenlik, yasaların uygulanması veya adli prosedür amaçları da dâhil olmak üzere kamu idareleri tarafından gelen yasal taleplere (örneğin mahkeme emri, arama emri veya mahkeme celbi) yanıt olarak iyi niyetle bilgileri açıklamamız gerektiğine inanmamız halinde;

 • Kendi takdirimize bağlı olarak Hizmetlerimizin bir suç işleme amacıyla kullanıldığına inanıyorsak, buna söz konusu suç faaliyetinin şikayet edilmesi veya sahtekârlığa karşı koruma, kredi riski azaltılması ve diğer güvenlik tedbirleri için diğer şirket ve kurumlarla bilgi paylaşılması dahildir;

 • Sizin, başka bir kişinin veya genel olarak kamunun sağlığına ve/veya güvenliğine bir tehdit oluşturduğuna iyi niyetle inandığımız bir acil durum varsa; ve/veya

 • Bond Game Studio’nun ve ilgili üçüncü şahısların haklarını veya mülkünü korumak, Hizmet Şartlarımızı uygulamak için.

 

Üçüncü Şahıs Hizmet Sağlayıcıları

Bizim adımıza ödeme işleme, matematiksel analiz, analizler, barındırma hizmetleri, müşteri hizmetleri, pazarlama ve reklamların en üst seviyeye çıkartılması gibi hizmetler gerçekleştiren üçüncü taraf şirketleri ile bilgilerinizi paylaşacağız. Bilgilerinizi aynı zamanda bize Hizmetlerimizin verilmesi ve en üst seviyeye çıkartılmasında yardımcı olan platform ortaklarımız (Apple, Google, Amazon, vs.) gibi üçüncü taraf iş ortakları ile de paylaşacağız. Üçüncü taraf hizmet tedarikçileri ve iş ortakları ile bilgilerinizi paylaştığımız durumlarda, (geçerli veri koruma kanunlarının gerektirdiği üzere) bilgilerinizi korumak için uygun sözleşmelerimizin bulunduğundan emin oluruz.

Satış veya Birleşme

Bond Game Studio’nun şirket birleşmesi, diğer bir şirket tarafından iktisap edilme veya varlıklarının tümünü veya bir kısmını satma (bir oyun satma gibi) gibi işle ilgili işleme girmesi veya girmeyi değerlendiriyor olması durumunda bilgilerinizin tümünü kişisel bilgileriniz de dahil olmak üzere geçiş dönemindeki sonraki kuruluşa açıklayabilir veya devredebiliriz. Bu tür bir ticari süreç meydana geldiğinde sizi ve diğer oyuncuları Gizlilik Politikamızdaki Değişiklikler maddesinde tanımlandığı şekliyle bilgilendirmek için makul tüm çabayı göstereceğiz.

Diğer Üçüncü Taraflar

Yukarıda tanımlanan paylaşımın yanı sıra, bize bunun için muvafakat vermiş olmanız halinde bilgilerinizi diğer üçüncü şahıslarla paylaşabilir veya bilgilerinizi işbu Gizlilik Politikası’nda özellikle belirtilmemiş bazı şekillerde Hizmetlerimizden almalarına izin verebiliriz.

5. Haklarınız ve Kişisel Bilgilerinize Nasıl Erişebilir, Güncelleyebilir ve Yönetebilirsiniz

 

Avrupa Ülkeleri’ndeki Kullanıcıların Hakları

Avrupa Ülkeleri’nde (yukarıda Bölüm 1‘de tanımlanmıştır) bulunuyorsanız aşağıdaki veri koruma haklarına sahipsiniz:

 • Kişisel bilgilerinize erişmek veya bir talep göndererek bu bilgilerin silinmesini istemek için Kişisel Veri Talep Portalımız‘ı kullanabilirsiniz.

 • Kişisel bilgilerinizi düzeltebilir veya güncelleyebilir, kişisel bilgilerinizin işlenmesine itiraz edebilir, kişisel bilgilerinizin işlenmesini kısıtlamamızı talep edebilir veya kişisel bilgilerinizin taşınabilir olmasını talep edebilirsiniz.

 • Aşağıdaki "Bond Game Studio’dan Gelen Tanıtım Amaçlı E-postalardan Vazgeçmek" kısmındaki talimatları takip ederek size ilettiğimiz pazarlama iletişimlerinden vazgeçebilirsiniz.

 • Kişisel bilgilerinizi sizin muvafakatiniz ile toplamış ve işlemişsek, bahis konusu muvafakatinizi istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. Verdiğiniz onayın geri çekilmesi bunu geri çekmeniz öncesinde gerçekleştirdiğimiz herhangi bir işlemenin yasallığını etkilemeyecek olup aynı zamanda kişisel bilgilerinizin muvafakat haricindeki meşru işleme gerekçeleri ile yürütülen işlemeleri etkilemeyecektir.

 • Sizin kişisel bilgilerinizi toplamamız ve kullanmamız konusunda bir veri koruma yetkili idaresine şikayette bulunma hakkına sahipsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen yerel veri koruma yetkili idareniz ile temas kurun (İrtibat ayrıntılarını burada bulabilirsiniz.)

Erişim veya silme haklarınızı kullanmak için lütfen Kişisel Veri Talep Portalımız kanalı ile bir talep gönderin. Portal ile ilgili herhangi bir sorununuz varsa veya diğer haklarınızdan herhangi birini kullanmak istiyorsanız bizimle privacy@bondgamestudio.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçin. Aldığımız tüm veri koruma taleplerini yürürlükteki veri koruma kanunları uyarınca yanıtlıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunuyorsanız, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 11. Maddesi kapsamında listelenen haklara sahipsiniz.  Sorularınız ve talepleriniz için bizimle privacy@bondgamestudio.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçin.

Bond Game Studio Tarafından Tutulan Bilgilere Erişim ve Bu Bilgileri Silme

Belli başlı oyunlarda Bond Game Studio oyuncu profilinizle ilişkilendirilen kişisel bilgileri gözden geçirmek ve güncellemek için o oyunun "ayarlar" sayfasına gidin.

Oyun hesabı verileriniz ile ilişkili kişisel bilgilerinizi incelemek veya silmek isterseniz lütfen Kişisel Veri Talep Portalımız kanalı ile bir talep gönderin. Portal ile ilgili herhangi bir sorununuz olduğunda bizimle privacy@bondgamestudio.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçin.

Silme taleplerine yönelik olarak, kişisel bilgilerinizin kayıtlarımızdan silinmesi için tüm makul önlemleri alacağız. Hizmet üzerinden bir içerik göndermişseniz veya Hizmette bir paylaşım yapmışsanız bunları silmemiz mümkün olmayabilir. İhtiyaç duyduğumuz (ve bu hakka sahip olduğumuz) durumlarda, örneğin yasal amaçlar veya muhasebe amaçları gereğince, belirli kayıtları (örneğin, ödemeler veya müşteri hizmetleri konuları ile ilgili kişisel bilgileri) saklayacağız. Aynı zamanda kendi haklarımızı kullanmak, savunmak veya tesis etmek üzere de bilgi saklayacağız.

Üçüncü Taraf Uygulamaları/Platformları ile Mobil Cihazınızdan Aldığımız Kişisel Bilgilerin Yönetilmesi

Bond Game Studio’nun, oyunlarımızı oynadığınız Facebook, Apple, Google veya Amazon gibi üçüncü taraf uygulama veya platformlarından sizinle ilgili olarak edindiği bilgileri yönetmek için bilgilerinizin güncellenmesi ve gizlilik ayarlarının değiştirilmesine ilişkin olarak bahis konusu üçüncü taraf uygulamasının talimatlarını takip etmeniz gerekir. Facebook uygulamalarının gizlilik yönetim araçlarını buradan inceleyebilirsiniz.

Ayrıca bilgilerin toplanması ve kullanılmasının pek çok yönünü, mobil cihazınızın veya web tarayıcınızın "ayarlar" sayfasına giderek ve her bir Bond Game Studio oyunu/uygulamasındaki erişim izinlerini gözden geçirerek mobil cihazınızdan yönetebilirsiniz

Oyunlarımızdan birinin mobil cihazınızda bulunan Bond Game Studio dışı uygulamalar hakkında bilgi toplaması halinde, oyun, oyununuzun "ayarlar" sayfasında bu bilgilerin bizim kullanımımıza sunulmasını durdurma seçeneği sunacaktır.

Bond Game Studio bilgilerinizi bir üçüncü taraf uygulamasından/platformundan veya mobil cihazınızdan aldığında, bu bilgiler Bond Game Studio tarafından işbu Gizlilik Politikası’na uygun olarak saklanır ve kullanılır. Bu bilgilere yukarıda tarif edildiği şekilde erişebilir ve bunları güncelleyebilirsiniz.

Bond Game Studio’dan Gelen Tanıtım Amaçlı İletişimleri Engellemek

Bond Game Studio’dan tanıtım amaçlı e-postalar almayı durdurmak isterseniz Bond Game Studio’dan gelen tanıtım amaçlı e-postanın altındaki “abonelikten çık” bağlantısını tıklayın veya E-posta Ayarları sayfamızı ziyaret edin. Abonelikten çıkma talebiniz veya e-posta tercihlerindeki değişiklikler anında gerçekleştirilecek ve on iş gününü kesinlikle aşmayacaktır. Bu işleme süreci boyunca bizden ilave tanıtıma yönelik e-posta alabilirsiniz.

Uygulama açık olmasa dahi uygulama tarafından size gönderilen mesajlar anlamına gelen anlık bildirimleri almayı durdurmak isterseniz, mobil cihazınızın "ayarlar" sayfasını ziyaret ederek anlık bildirimleri kapatabilirsiniz. Oyunlarımızın çoğu da aynı zamanda anlık bildirimlerin oyun içerisindeki "ayarlar" sayfasından kapatılmasına imkan tanımaktadır.

SMS metin mesajı alımını, ilgili SMS metin mesajı programı aracılığıyla göndermiş olduğumuz numaraya STOP mesajı yazarak veya bizimle privacy@bondgamestudio.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçerek durdurabilirsiniz. Kısa metin mesajından çıkma ile ilgili talebinizi aldıktan sonra, talebi aldığımızı onaylayan bir metin mesajı gönderebiliriz.

Bizden gelen tanıtım amaçlı iletişimlerden çıkmış olsanız bile kullandığınız Hizmetlerimizle ilgili olarak size bilgi vermemiz veya sizden, gerçekleştirmiş olduğunuz bir işlemle ilgili olarak bilgi talep etmemiz gerektiğinde veya örneğin işbu Gizlilik Politikası’nın veya Hizmet Şartları’nın güncellemelerini ilgili yasalar tahtında tarafınıza bildirmemiz gerekmesi gibi pazarlama amacı gütmeyen diğer önemli nedenlerden dolayı size belli aralıklarda bildirim gönderebileceğimizi lütfen unutmayın.

Üçüncü Taraf Davranışsal Reklamlarını Engelleme

Davranışsal reklamlarla ve üçüncü şahıslara ait davranışsal web ve mobil web reklamlarını engelleme konusundaki seçeneklerinizle ilgili daha fazla bilgi almak için aşağıdaki internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz:

Mobil cihazınızda üçüncü şahıslardan ilgi alanlarınızla ilişkili davranışsal uygulama içi reklamları almak istemiyorsanız, cihazınızdaki reklam izleme ayarlarını (örneğin "Reklam İzlemeyi Sınırlandır"ı etkin hale getirerek) düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, mobil cihazınızın ayarlar sayfasından "Reklam Tanımlayıcısı"nı (örneğin IDFA) sıfırlayabilirsiniz, böylece önceki "Reklam Tanımlayıcıları" ile ilişkilendirilmiş mevcut davranışsal verilerin sürekli olarak kullanılmasını engellemiş olursunuz. Ayrıca, platform sağlayıcısına bağlı olarak (Apple veya Google gibi), davranışsal reklamlar için çapraz uygulama verilerinin toplanması ve kullanımıyla ilgili kontrolü size veren Dijital Reklam Ortaklığı’nın "AppChoices" uygulaması gibi uygulamaları indirebilirsiniz.

Bu alt bölümde tarif edilen tüm engelleme araçları, Bond Game Studio tarafından değil üçüncü şahıslar tarafından sağlanmaktadır. Bu araçların veya bu araçlar aracılığıyla reklam verenlerin ve diğerlerinin sunmuş olduğu tercihlerin kontrolü veya işletilmesi Bond Game Studio’ya ait değildir.

Bond Game Studio Hizmetlerinde bu engelleme araçlarını kullandıktan sonra da üçüncü taraf reklamları alabileceğinizi ancak gördüğünüz reklamların ilgi alanlarınızla daha az ilişkili olabileceğini lütfen unutmayın.

6. California Bildirimi

Eğer California’da ikamet ediyorsanız, (belirli sınırlamalara tabi olarak) sizinle ilgili toplamış olabileceğimiz Kişisel Bilgilerle alakalı olarak California yasalarının verdiği ek hakları kullanabilirsiniz. Bu haklarla ilgili ek bilgi almak için lütfen California Bildirimimizi gözden geçirin.

7. Bağlantılı Üçüncü Taraf Hizmetlerin ve Reklam Yayıncılarının Gizlilik Politikaları

Web sitelerimiz ve oyunlarımız, Bond Game Studio dışındaki şirketler anlamına gelen "Üçüncü Taraf Hizmetlerin" kendi web sitelerine, çevrimiçi hizmetlerine veya mobil uygulamalarına bağlantılar veren reklamlarını barındırabilir Bu Üçüncü Şahıs Hizmetlerin içeriğinden veya gizlilik politikalarından Bond Game Studio sorumlu değildir. Bu Üçüncü Şahıs Hizmetlerin, bilgilerinizi nasıl kullandığına dair sorularınız varsa onların politikalarını gözden geçirmeli ve doğrudan onlarla iletişim kurmalısınız.

8. Çocuklara Yönelik Politikalarımız

Genel bir ifadeyle Hizmetlerimizin çoğunluğu 13 yaşın altındaki çocuklara (veya Avrupa Ülkelerinde bulunuyorlar ise 16 yaşın altında) (hep birlikte "Çocuklar") yönelik değildir. Çocukların bu Hizmetleri kullanmasına izin verilmemektedir ve Çocuklardan bilerek hiçbir kişisel bilgi toplamıyoruz.

Hizmetlerimiz birincil izleyici olarak Çocukları hedef almasa da, bir kullanıcının belirli Hizmetlere devam etmesine izin vermeden önce yaş bilgilerini toplayabiliriz. Kendilerini bu tür Hizmetlerin yaş kontrolünde Çocuk olarak tanımlayan kullanıcılar için, Hizmetleri Çocukların kullanmasına izin verdiğimiz takdirde ya bu Hizmetin "kişisel bilgileri" (Çocukların Çevrimiçi Gizliliğinin Korunması Kanunu ("COPPA") tarafından tanımlanan şekliyle) toplamayan, kullanmayan veya açıklamayan versiyonunu temin edeceğiz (COPPA tarafından izin verilen şekiller haricinde) ya da yasal olarak geçerli ebeveyn muvafakatini alacağız.

Bir Çocuktan, COPPA istisnasına tabi olmayan kişisel bilgiyi farkında olmadan toplamış olduğumuzu öğrenirsek, o bilgileri kayıtlarımızdan anında kaldırmak için makul tüm tedbirleri alacağız.

9. Avrupa Ülkeleri Dışındaki Uluslararası İşlemler ve Transferler

Uluslararası operasyonlarımızın bir parçası olarak kişisel bilgilerinizi Bond Dijital A.Ş. ile ortak ortaklık içerisinde olan kurumsal firmalar olan "İştirakçi Firmalarımıza" veya iş ortaklarımıza ve hizmet sağlayıcılarımıza zaman zaman meşru iş amaçları ile aktarabilmekteyiz.

Oyuncular ve ziyaretçilerle ilgili kişisel bilgileri, bizim Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sitelerimizdeki sunucularımızda saklarız ve bu bilgileri, Bağlı Şirketlerimiz, iş ortaklarımız ve hizmet sağlayıcılarımızın operasyonlarının olduğu diğer ülkelerde de işleyebiliriz.  Avrupa Ülkelerinde toplanan kişisel bilgiler, (i) işlemlerin ve ödeme bilgilerinizin işlenmesi, veya (ii) destek hizmetlerinin sağlanması gibi amaçlarla, Avrupa Ülkeleri haricindeki bir destinasyona aktarılabilir ve burada saklanabilir. Kişisel bilgilerinizi uluslararası düzeyde devrederken, kişisel bilgilerinizin güvenli, yasalara uygun ve burada tanımladığımız şekilde işlenmesi için makul tüm tedbirleri alacağız. Yasaların, bölgeden bölgeye değişebileceğini, bu nedenle bilgilerinizin devredildiği veya saklandığı, kullanıldığı veya işlendiği yerlerde yürürlükte olan gizlilik yasalarının, ikamet ettiğiniz yerlerde yürürlükte olan gizlilik yasalarından farklı olabileceğini lütfen unutmayın.

Gizlilik Kalkanı sertifikasyon kayıtlarımızda listelenen Bond Game Studio firmaları ve bağlı kuruluşlarına buradan erişilebilir ve bunlar AB-ABD Gizlilik Kalkanı tahtında tasdik edilmiş olup yürürlük tarihi burada paylaşılan sertifikasyon tarihidir. Gizlilik Kalkanı çerçevesine dayanarak, Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık’tan alınan tüm kişisel bilgiler için ilgili Gizlilik Kalkanı Prensiplerine uyuyoruz.

Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık sakinleri Bond Game Studio’nun kişisel bilgileri ele alması veya Gizlilik Kalkanına uygunluğu konusundaki her tür soru, endişe ve şikayetlerini aşağıdaki adres üzerinden Bond Game Studio’ya yöneltebilirler:

Privacy Shield Specialist
Bond Game Studio AŞ
699 8th Street
San Francisco, CA 94103
support@thebonddigital.com

Sorularınızı yanıtlamaya ve endişelerinizi zamanında ve eksiksiz biçimde gidermeye çalışacağız. Konuyu bizimle görüştükten sonra sorunuz veya şikayetiniz çözümlenmemiş ise, size herhangi bir maliyet getirmeksizin ABD’de bağımsız ihtilafların çözümlenmesi merci olan JAMS’dan (Yargısal Tahkim ve Aracılık Hizmetleri) https://www.jamsadr.com/eu-us-privacy-shield adresinden ilave yardım talep edebilirsiniz. LÜTFEN ÖNCE BOND GAME STUDIO İLE TEMAS KURUNUZ

Bu kanallar yolu ile hala şikayetiniz çözümlenmemiş ise Gizlilik Kalkanı web sitesinde daha bütünsel olarak tanımlanan sınırlı durumlarda, ilave bir bağlayıcı tahkim seçeneği de sizin için mevcut olabilir.

Sizinle ilgili bilgilerin düzeltilmesi, değiştirilmesi veya silinmesine dair sahip olduğunuz tüm haklarınızı Haklarınız ve Kişisel Bilgilerinize Nasıl Erişebilir, Güncelleyebilir ve Yönetebilirsiniz tanımlandığı üzere kullanabilirsiniz.

Bond Game Studio Gizlilik Kalkanı altında kişisel bilgiler aldığında ve daha sonra bunları bizim adımıza temsilci olarak hareket eden üçüncü taraf bir hizmet sağlayıcısına aktardığında, eğer hem (i) temsilci bilgileri Gizlilik Kalkanı ile uyumlu olmayan biçimde işliyorsa hem de (ii) Bond Game Studio bu zarara sebebiyet veren olaydan sorumlu ise Bond Game Studio’nun Gizlilik Kalkanı altında belirli yükümlülükleri bulunmaktadır.

Gizlilik Kalkanı Çerçevesine uygun olarak alınan veya aktarılan kişisel bilgiler ile ilgili olarak, Bond Game Studio Federal Ticaret Komisyonunun soruşturma ve yürütme yetkilerine tabidir.

10. Bilgilerinizi Ne Kadar Süre Tutuyoruz

Kişisel bilgilerinizi ne kadar süre ile tutacağımız bunları ne için topladığımız ve nasıl kullanacağımıza bağlıdır ancak kişisel bilgilerinizi ticari amaçlarımız veya yasal zorunluluklar için gerekli olan süreden daha uzun müddetlerde saklamayız.

Sizinle ilgili ve hesabınıza ve/veya bizden kullandığınız Hizmetlere bağlı kişisel bilgileri bizde aktif bir hesabınız olduğu sürece saklayacağız. Hesabınızı silerseniz bu kişisel bilgileri silmek için gerekli tüm makul önlemleri alacağız. Ancak, hesabınızı kapattıktan veya biz hesabınızı sildikten sonra gerekli olan durumlarda yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmemizi veya haklarımızı kullanma, savunma veya tesis etmemizi sağlaması için bazı bilgilerinizi saklayabileceğimizi onaylamaktasınız.

Bununla birlikte, aşağıdaki bilgiler, bazı ülkelerde ilgili rehberlik, yönetmelik veya yasaların gerektirdiği belirli bir süre için saklanır. Göz önünde bulundurulduğunda Bond Game Studio, süreyi aşağıdaki gibi düzenler;

 

 • Anlaşma ve çekilme sözleşmesi kaydı; 5 yıl

 • Ödeme kaydı; 5 yıl

 • Premium içerik alımının kaydı; 5 yıl

 • Müşteri şikayeti veya anlaşmazlık kaydı; 3 yıl

 • Bağlantı günlüğü; 3 ay

 • Şirket içi Veri Depolama Politikası; 1 yıl

11. Bilgilerinizin Güvenliği

Bilgilerinizin güvenliğinin hem çevrimiçi hem de çevrimdışı ortamda korumasına yardımcı olmak ve verilerinizin güvenle ve Gizlilik Politikası uyarınca ele alınmasını sağlamak üzere makul ve uygun güvenlik önlemleri uyguluyoruz. Bu önlemler bilgilerinizin hassasiyetine dayalı olarak değişmektedir.

Doğrudan Bond Game Studio’ya kayıtlı bir hesabınız varsa, profil bilgileriniz, Bond Game Studio hesabınıza erişmek için kullandığınız şifreyle korunur. Bond Game Studio hesabınızın güvenliğini korumanız ve muhafaza etmeniz ve hesabınıza yetkisiz erişim tespit ettiğinizde bize derhal haber vermeniz çok önemlidir. Bond Game Studio hesabınızın şifresini unutursanız Hizmetlerden, size şifrenizin nasıl sıfırlanacağını açıklayan bir talimat gönderilmesini talep edebilirsiniz. Hizmetlerimize, bir sosyal ağdan erişiyorsanız ve sosyal ağınız korsanlar tarafından kırılmışsa veya başka bir biçimde tehlikeye atılmışsa birisi izniniz olmadan Bond Game Studio oyun hesaplarınıza erişebilir ya da bu hesapları silebilir. O nedenle, sosyal ağ hesabı şifreniz de dahil sosyal ağ hesabınızın bilgilerini güvenle saklayın. Kullanmayı bitirdiğinizde Bond Game Studio hesabınızın ve Hizmetlerimize erişmek için kullandığınız sosyal ağ hesabınızın oturumunu kapatmanızı öneririz.

Bond Game Studio hesabınızda oturum açtığınızda veya ödeme bilgilerinizi girdiğinizde, tarafımızca ve üçüncü şahıs ödeme işlemcisi tarafından ilgili bilgilerin iletilmesini sağlamak amacıyla şifreleme kullanılır.

Hizmetlerimize, müşteri veri tabanımıza ve kayıtlarımıza yönelik olası güvenlik ihlallerine karşı önlemleri almış olsak bile hiçbir web sitesi veya internet işlemi tamamen güvenli değildir. Yetkisiz erişimlerin, korsanlık faaliyetlerinin, veri kayıplarının veya diğer türlü ihlallerin asla olmayacağı garantisini veremeyiz ve Hizmetlerimize iletilirken kişisel bilgilerinizin güvenliğini de garanti edemiyoruz. Yapılan tüm iletimlerin riski size aittir. Web sitelerimizin güvenliğiyle ilgili sorularınız varsa lütfen bizimle privacy@bondgamestudio.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçin.

12. Uyuşmazlık Durumları ve Esas Alınacak Hukuk

Bond Game Studio, ile aranızda bir uyuşmazlık doğması halinde, doğrudan oyun içinde bir destek kaydı açarak ya da privacy@bondgamestudio.com e-posta adresi üzerinden çözüm bulmak amacıyla İLK ÖNCE BOND GAME STUDIO İLE İRTİBATA GEÇMENİZ GEREKMEKTEDİR. İşbu Gizlilik Politikası dahilinde Bond Game Studio ile Hizmetlerinden faydalananlar arasında meydana gelebilecek uyuşmazlıklar olması halinde Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olacağını ve İstanbul Merkez (Kadıköy) mahkemeleri ve icra dairelerinin yargı yetkisine gireceğini ve söz konusu mahkemeler tarafından çözüme kavuşturulacağını Kullanıcılar kabul ve beyan eder.

13. Bu Gizlilik Politikasında Yapılan Değişiklikler

 

Bond Game Studio, işbu Gizlilik Politikası’nı güncelleme/revize etme hakkını kendi bünyesinde saklı tutmaktadır. Hizmetler’den faydalanmaya devam ettiğiniz sürece işbu Gizlilik Politikası’ndaki güncelleme/revize etme durumlarında da işbu Gizlilik Politikası’nın en güncel halini kabul etmiş sayılırsınız.

 

Gizlilik Politikamızda önemli değişiklikler yapmaya karar verirsek, bu değişiklikleri yürürlüğe girmeden önce oyun içinde veya www.thebondgamestudio.com üzerinden bir uyarı yayınlayarak ya da dosyalarımızda yer alan e-posta adresinize bir bildirim göndererek sizlere ve diğer oyunculara haber vereceğiz (ve yasalar gerektirdiğinde muvafakatinizi talep edeceğiz). Bu süreci, oyunun bloglarına, sosyal ağ sayfalarına ve/veya oyuncu forumlarına uyarı koyarak da genişletebiliriz. Güncellemeler için www.bondgamestudio.com web adresini ve işbu gizlilik sayfasını periyodik aralıklarda kontrol etmek ve güncellemeler hakkında bilgi sahibi olmak sizin sorumluluğunuzdadır.

 

Değiştirilen Gizlilik Politikası’nı kabul etmiyorsanız, Hizmetlerimizi kullanmaktan kaçınmanız gerekir.

 

 

14. Bizimle İletişime Geçin

Gizlilik Politikamız ve/veya gizlilik uygulamaları ile ilgili sorularınız, yorumlarınız veya şikayetleriniz varsa lütfen bize privacy@bondgamestudio.com adresine e-posta gönderin.

Herhangi bir talebiniz olması durumunda privacy@bondgamestudio.com e-posta adresine Gerçek Kimliğiniz’de bulunan tam isminizle, Hizmetler’e kayıt olduğunuz e-posta adresinizle ve sorunuzu/ihtiyacınızı açıklayıcı şekilde Türkçe veya İngilizce dillerinde yazarak ulaştırmasınız. Her türlü talebinize 30 iş günü içerisinde geri dönüş sağlanacaktır.

bottom of page